Nowości

Alarmy
Nowości
czytaj...

Promocje

czytaj...

Kontakt
an image
Alarm Serwis Centrum
ul. Faradaya 3
42-200 Częstochowa
Tel.: (34) 366-99-65
Fax: (34) 366-96-73
e-mail: sklep@alarmyonline.pl
Obudowa DIN
Obudowa DIN
Uniwersalna obudowa przeznaczona dla różnego rodzaju urządzeń jak zasilacze, przekaźniki, sterowniki, itp. Jest przystosowana do zamontowania na szynie 35 x 7,5 według DIN EN 50022. Pojedyńcza obudowa (rys. 1) ma szerokość 4 modułów DIN (4 x 17,5 = 70 mm), jednak można łączyć ze sobą kilka obudów uzyskując wymaganą szerokość. W tym celu produkowane są tzw. rozszerzenia obudowy DIN nie zawierające ścianek bocznych, natomiast wyposażone w specjalne zapinki do łączenia rozszerzenia z obudową.

W obudowie można umieścić 3 rodzaje obwodów drukowanych, których maksymalne wymiary podano na rysunku 2:
  • płytka drukowana przykręcana do podstawy, zawierająca główny układ elektroniczny oraz zaciski do przyłączania przewodów,
  • płytki rozszerzeń (modułów) umieszczane w prowadnicach pokrywy prostopadle do płytki podstawowej,
  • płytka umieszczana w pokrywie obudowy służąca do zamocowania ewentualnych elementów regulacji (potencjometry, przełączniki) i sygnalizacji (np. diod LED) - po przewierceniu w pokrywie odpowiednich otworów.

Zaciski do przyłączenia przewodów (maksymalnie 12, po 6 z każdej strony obudowy) wykonuje się projektując na płytce drukowanej odpowiednie pola, do których przewód dociskany jest wkrętem M3 z kwadratową nakrętką. Specjalne przegrody w spodzie obudowy uniemożliwiają obracanie się nakrętek.

Obudowy dostępne są w 2 kolorach: czarnym i beżowym.